Konta i lokaty bankowe
Blog > Komentarze do wpisu

Zmiany w programie 500+

Program 500+ zmiany


Otrzymujesz pieniądze z programu Rodzina 500+? By dostawać pieniądze w nowym okresie zasiłkowym (od października 2017 roku) bez przerwy w wypłacie, złóż wniosek jak najszybciej, bo jeśli zrobisz to za późno, licz się z tym, że wypłatę dostaniesz w listopadzie lub w grudniu, z wyrównaniem za poprzednie miesiące.

Uwaga! Ostateczny termin składania wniosków to 31 października. Później świadczenie przyznane będzie bez wyrównania.


Nowy okres zasiłkowy dotyczy też osób, które starają się o zasiłki rodzinne i pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Wszystkie wnioski można złożyć osobiście lub przez internet, bankowość elektroniczną, elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Nowe przepisy w programie Rodzina 500+


Od 1 sierpnia 2017 r. obowiązują nowe przepisy. Program 500+ został uszczelniony, by zapobiec sztucznemu zaniżaniu dochodów osób chcących dostać świadczenie na pierwsze dziecko. 

Nowe przepisy mają zapobiec rozwiązywaniu umów o pracę, by móc zadeklarować tzw. dochód utracony. Niektórzy tak robią i w niedługim czasie wracają do dawnej pracy. Teraz, jeżeli takie działanie nastąpi przed upływem trzech miesięcy, nie będzie traktowane jako utrata dochodu.

Rodzice samotnie wychowujący dzieci


Tutaj mamy bardzo ważną zmianę. Rodzice samotnie wychowujący dzieci muszą mieć ustalone alimenty na rzecz dziecka od drugiego rodzica. Jeśli ktoś nie ma zasądzonych alimentów, powinien jak najszybciej złożyć o to wniosek do sądu.

I jednocześnie złożyć wniosek o zabezpieczenie powództwa. Sąd takie zabezpieczenie wyda w terminie do 3o dni. To wystarczy do otrzymania świadczenia z programu Rodzina 500+.

czwartek, 07 września 2017, finanse76

Polecane wpisy

  • Polisa posagowa

    // // Co to jest polisa posagowa? Dzięki polisie posagowej można zgromadzić dla dziecka pieniądze, które przeznaczy na studia, wpłatę na mieszkanie, ślub cy in

  • Książeczka mieszkaniowa premia gwarancyjna

    // // Jak dostać premie gwarancyjną z książeczki mieszkaniowej? Jeśli wciąż posiadasz książeczkę mieszkaniową wystawioną przed 23 października 1990 r., to może

  • Ubezpieczenie na wakacje

    // // Polisa ubezpieczeniowa na wakacje Jeżeli wybierasz się na wakacyjny wyjazd (np. zagraniczny) i masz ubezpieczenie z biura podróży, ale zastanawiasz się,

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: