Konta i lokaty bankowe
Blog > Komentarze do wpisu

Kredyt hipoteczny wkład własny


Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie hipotecznym?

Obecnie wiele banków oferuje kredyt hipoteczny bez konieczności wnoszenia przez klienta wkładu własnego i znalezienie odpowiedniej oferty nie powinno być problemem.

Ale trzeba pamiętać tutaj o kilku dodatkowych kwestiach.

W większości banków konieczne będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia (tzw. ubezpieczenie niskiego wkładu własnego). Chodzi tutaj o to, że nadwyżka kredytu ponad 80% wartości nieruchomości musi być ubezpieczona i kredytobiorca będzie płacił, dopóki saldo zadłużenia nie spadnie poniżej wymaganego poziomu, a więc nawet przez kilka lat.

Dla przykładu: dla kredytu na 200 tys. zł bez wkładu własnego, składka będzie wynosiła ok. 1400 zł.

Opłata ta obejmuje 3 lata ubezpieczenia i po tym okresie ponownie trzeba ją uiścić.

Dodatkowo przy kredycie hipotecznym bez wkładu własnego kredytobiorca musi liczyć się z nieco wyższą marżą oraz oprocentowaniem niż przy kredycie z wkładem (np. 20%).

W kontekście kredytów bez wkładu własnego szczególnie ważna jest propozycja nowej Rekomendacji S. Ostatnio Komisja Nadzoru Finansowego zaproponowała, aby od 2014 r. każdy, kto chce zaciągnąć kredyt hipoteczny, miał co najmniej 10% środków własnych.

Tak więc osoby, które nie posiadają wkładu własnego powinny starać się o kredyt w roku bieżącym i nie odkładać tej decyzji do 2014 r.

środa, 06 marca 2013, finanse76

Polecane wpisy

  • BNP Paribas kredyt

    // // BGŻ BNP Paribas Kredyt gotówkowy Weź oszczędzający kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem , a odsetki wrócą do Ciebie jak bumerang. Świat się zmienia, dziś na

  • Kredyt dla małych firm

    // // Bank BPH kredyt dla małych firm Bank BPH wprowadził promocyjne – zerowe marże kredytów dla mikro- i małych firm. W ramach oferty specjalnej

  • Bank BPH kredyt hipoteczny

    // // Kredyt hipoteczny w Banku BPH W ofercie Banku BPH pojawiły się dwie opcje, które różnią się wysokością marży i prowizji. Posiadacze Maksymalnego Konta i

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: